Dostali jsme podporu od NROS v rámci Roční výzvy Pomozte dětem 2024

21. 06. 2024

Nesmírně si vážíme podpory, kterou dostáváme od Nadace rozvoje občanské společnosti v rámci Roční výzvy Pomozte dětem 2024. V projektu Jsme v tom spolu nabídneme od července tohoto roku do konce června 2025 podporu 40 ohroženým dětem v dramaterapeutické skupině, seberozvojových klubech, individuální terapii a v individuálních konzultacích.

1) Dramaterapeutická skupina poskytuje prostor pro hlubokou skupinovou práci na vlastních tématech prostřednictvím divadelních technik pod vedením speciálních pedagogů.

2) Kluby Na cestě nabízejí možnost zkoušet si nanečisto náročné životní situace a zorientovat se tak v možných přístupech k jejich řešení nebo se zbavit ostychu ze selhání.

3) Individuální terapie a psychologická podpora jsou prostorem pro intenzivní individuální práci na klientově příběhu, která může být jediným místem, kde jsou reflektovány jeho potřeby a potíže v bezpečném přijímajícím a podpůrném prostředí.

4) Opakované individuální konzultace dítěte se speciálním pedagogem mapují, zda je forma zapojení do programu žádoucí a v jaké podobě, zda odpovídá jeho potřebám a jaké má přínosy či rizika, případně co je třeba ve spolupráci změnit.

Děti (6-18 let), se kterými pracujeme, mají psychické obtíže (úzkosti, depresivní stavy, nízká sebehodnota, duševní onemocnění), projevuje se u nich rizikové chování (závislosti, agresivní projevy, záškoláctví), jsou vyčleňované z kolektivu vrstevníků (straní se, nedůvěřují lidem, jsou obětí šikany), trpí poruchou psychického vývoje (vývojové trauma, mentální

znevýhodnění), pocházejí ze sociálně znevýhodněných rodin (finanční nezajištěnost rodiny může být překážkou v poskytnutí péče), z rodin, které jsou dysfunkční či problematické (ohrožené zanedbáváním) nebo se u nich vyskytují patologické jevy (užívání omamných látek, nelátkové závislosti, rodič ve výkonu trestu, disharmonické rodinné vztahy).

Výše podpory: 799 200 Kč

Realizace projektu: 1. 7. 2024 až 30. 6. 2025

Více o podpořených projektech na webu nadace.

Modul: Novinky